Region

Region

Witamy w malowniczej miejscowości Niedźwiedź położonej na południu Polski w Gorcach- u podnóża Gorczańskiego Parku Narodowego. Dzięki specyficznemu położeniu i licznym polanom Gorce oferują wyjątkowo piękne panoramy Tatr ,Pienin ,Babiej Góry i Beskidu Wyspowego,a głębokie niedostępne doliny kryją wspaniałe puszczańskie lasy. Dzięki swemu położeniu miejscowość Niedźwiedź posiada specyficzny mikroklimat (bliskie sąsiedztwo uzdrowiska Rabka) o którym wspominał w swoich opracowaniach o. Klimuszko.

Nasz obiekt ma dogodne usytuowanie znajduje się w samym sercu miejscowości blisko centrum,    poczty, banku,sklepów,kościoła. Gorczański Park Narodowy jak i cała grupa górska stały się miejscem odpoczynku dla ludzi szukających ciszy , wspaniałych krajobrazów oraz dobrze zachowanej przyrody.

Niedźwiedź to doskonała baza wypadowa na szlaki górskie-bliskość takich szczytów jak Turbacz,Stare Wierchy czyni naszą miejscowość atrakcyjnym miejscem pobytu w górach. Dla przybywających do Gorczańskiego Parku turystów przygotowano szlaki piesze, narciarskie, rowerowe, konne oraz ścieżki edukacyjne.

Dzięki swemu położeniu Niedźwiedź jest doskonałą bazą wypadową do takich miejsc jak Kraków, Zakopane,Wieliczka, Krynica ,spływ Dunajca odległość od tych   miejsc to ok. 60 km.


W najbliższym czasie w odległości 1 km od naszego domu będzie wybudowany kompleks sanatoryjno- uzdrowiskowy z basenami geotermalnymi (solanki).

Zapraszamy do nas!!!!